Haber

Gökhan Zan İsyan Etti: ‘Artık Bedenimizi Bulduğumuz İçin Mutluyuz’

Hatay, Kahramanmaraş’ta depremlerden en çok zarar gören illerin başında geliyor. Depremin ilk gününden bu yana kentte bulunan eski milli futbolcu ve Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, FOX TV canlı yayınına bağlanarak Hatay’daki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gökhan Zan, Hatay’dan yaptığı açıklamalarla yetkililere seslenmeye devam ediyor. Daha önce iş makinelerinin çalışmadığını gösteren Zan, bölgedeki tüm makinelerin moloz kaldırmak için hareket ettiğinden bahsetti.

“Umutlu bir yaşamı beklerken artık cesedi bulmak bile bize umut veriyor. Buna geldik. Herkes yalvarıyor. AFAD’dan gelip çalışıyorlar, evet Allah razı olsun ama yetersiz kalıyorlar. Koordinasyon zayıf.”

“Buradaki bütün insanlar kan ağlıyor. ‘Artık bedenimi istiyorum, onunla mutlu olacağım’ diyor. Çünkü yarın enkaz kaldırıldığında, kovalar geldiğinde, moloz kaldırıldığında bu insanlar nereye gidecek? Çöp aradığımız gibi ceset mi arıyoruz? Sonumuz böyle mi olacak?”

“Askerlerimiz kadar madencileri de kullanın. Yalvarırım, diyor insanlar. Sesler var. Biz bir şey yapamayız diyenler gidiyor. İnsanlık öldü mü? Şimdi bedenlerimizi görünce mutlu olduk. Biz bu duruma düştük. İnsanlar böyledir. Kaderimize terk edilmişiz.”

“Bu şehre nasıl girilir, bu cesetler nasıl çıkarılır? Koordinasyon sıfır. Binlerce enkaz hala duruyor. Cenazemizi kepçeyle vermeden kimse vurmasın. Biz erkekler gibi son görevimizi yapmak istiyoruz. Onu örf ve adetlerimize göre gömmek istiyoruz. En azından bunu yap.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu