Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov: “NATO bize düşman bir örgüttür”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, NATO’nun Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmaya müdahil olmaya devam ettiğini belirtti. söz konusu.

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Peskov, gündeme ilişkin çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya’da birçok şirketin Rus ordusuna çeşitli destekler sağladığını anlatan Peskov, “Önemli miktarda para bağışlıyorlar, teçhizatı tamir ediyorlar, askerlere yardım ediyorlar, onları güzelleştiriyorlar.” ifadesini kullandı.

NATO’nun Ukrayna’daki çatışmalara müdahil olduğunu göstermeye çalıştığını belirten Peskov, “NATO bizim için düşman bir örgüt ve düşmanlıklarını her gün teyit ediyorlar, Ukrayna’daki çatışmalara müdahil olduklarını göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ukrayna.” görüşünü dile getirdi.

Peskov, Rus arama kurtarma ekiplerinin Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerindeki çalışmalarını tamamladığını da değerlendirerek, “Kurtarıcılarımız her zaman olduğu gibi profesyonel, kahramanca ve etkili bir şekilde çalıştı.” yorum yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu