Haber

Red Bull Kampüs Clutch Türkiye Şampiyonu Bu Hafta Sonu Açıklanacak

Dünyanın en büyük üniversiteler arası Valorant turnuvası Red Bull Campus Clutch Türkiye’nin kazanan takımı, hafta sonu ESA Esports Arena’da yapılacak finalde belli olacak.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Red Bull Campus Clutch Türkiye’de finale kalan 2 takım; 35 ülkeden 20 binin üzerinde öğrenci Red Bull Campus Clutch Dünya Finaline katılmak için yarışacak.

Red Bull Campus Clutch Türkiye’de 1200 takımda toplam 6 bin öğrenci yarıştı. Kazanan kişinin 23-24 Kasım tarihlerinde Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek dünya finaline katılacağı turnuvanın Türkiye şampiyonu, bu hafta sonu ESA Esports Arena’da düzenlenecek final etabında belirlenecek.

Red Bull Campus Clutch Türkiye bu yıl Intel NUC, Agon by AOC, Yapı Kredi Play ve Algida ortaklığında düzenleniyor. Etkinlik boyunca üniversitelerin aktivite alanlarında yer alan taşınabilir oyun merkezleri olan Red Bull Gaming Hub’lar kuruldu.

Dünyanın en çok oynanan, izlenen ve konuşulan oyunlarından biri olan ve yalnızca üniversite öğrencilerinin katılabildiği Valorant için düzenlenen global Valorant turnuvası Red Bull Campus Clutch, 35 ülkede gerçekleşiyor. Her ülkenin ulusal şampiyonları bir sonraki aşama olan dünya finalinde karşı karşıya gelir.

sivrice-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu