Haber

Karne almaya gitmek zorunlu mu karne gelmezse ne olur 2023 cezası var mı? Karne almaya gitmezsek ne olur, cezası var mı?

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 1.Döneminin bitmesine bir gün kaldı ve karne ile ilgili bazı soruların yanıtları merak edildi. Veliler ve öğrenciler karneyi o gün almazsak ne olacağını merak ediyorlar. Karnenin tam gün teslim alınmaması halinde cezası var mıdır? Karne almaya gitmeyenler daha sonra karne alabilir mi? Raporlar ne kadar geç alınabilir? Detaylar sizlerle…

2023 KARNETLERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Raporlar 20 Ocak 2023 Cuma günü verilecektir.

MEB’in 2022-2023 akademik takvimine göre yarıyıl tatili 20 Ocak – 6 Şubat Pazartesi günleri arasında yapılacak. Okulların 1. dönem karne günü 20 Ocak Cuma. 15 tatilin ardından 6 Şubat 2023 tarihinde okullar açılacak.

PUAN ALMAK İÇİN GİTMEK ZORUNLU MU?

Karne günü okula gidip karne almak gerekli değildir. O gün karnesini alamayan öğrenciler, ilerleyen günlerde okul idaresine giderek karnelerini alabilirler.

KARNE ALMAYA GİTMEZSENİZ NE OLUR, CEZASI VAR MI?

Karne almaya gitmezseniz bunun için herhangi bir yaptırım uygulanmaz. Rastgele bir mazeret nedeniyle karne almaya gidemeyenlere rastgele bir ceza uygulanmaz. Karnesini alamayanlar ertesi gün okula gidip karnelerini alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu