Haber

AB’de Her 40 Kişiden Birinin İnternete Erişimi Yok

AB’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre her 40 kişiden biri internete erişemiyor. Yoksulluk sınırında olanlar için bu oran çok daha yüksek. Avrupa Birliği’nde (AB) her 40 kişiden biri internete erişemiyor. Bu rakam AB nüfusunun yüzde 2,4’ünün internete erişimi olmadığını ortaya koyuyor.

İstatistik ofisi Eurostat’ın 1 Ağustos Dünya Çapında Web Günü nedeniyle yaptığı açıklamaya göre, bu oran yoksulluk riski taşıyanlar için yüzde 7,6 ile üç kat daha yüksek.

Eurostat’ın verilerine göre 2022’de ekonomik nedenlerle çevrimiçi hizmetlerden yoksun bırakılan AB vatandaşlarının oranı Finlandiya’da yüzde 0,3 ile Romanya’da yüzde 9,1 arasında değişiyor. Almanya yüzde 2,6 ile İtalya ile birlikte altıncı sırada yer alıyor.

Yoksulluk riski altında olanlar için bu oran Finlandiya’da yüzde 1’den Romanya’da yüzde 25’e kadar değişiyor.

Almanya’da yoksulluk riski taşıyanların internet erişim oranı yüzde 8,3 olurken, ülkeler sıralamasında Almanya altıncı sırada yer aldı. İtalya’da oran yüzde 7,6 olarak belirlendi.

AB nüfusu içinde internete erişimi olmayanların oranı 2021 yılına göre yüzde 0,3; Yoksulluk riski altında olduğu için internete erişimi olmayanların oranı yüzde 0,8 azaldı.

KNA/TY,AU

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl erişebilirim?

kumruhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu