Haber

Ortahisar Belediye Başkanı Kerem Can’ın babasını ziyaret etti

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 10 Haziran’da Trabzon’da evinin bahçesinde oynarken kafasına yorgun kurşun isabet etmesi sonucu ağır yaralanan 9 yaşındaki Kerem Can’ın babası İsa Özdemir’i ziyaret etti.

Ortahisar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Lider Genç, Kerem Can’ın tedavisinin sürdüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde tanıştığı baba İsa Özdemir’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Her yıl çok sayıda insanın yorgun mermiler nedeniyle hayatını kaybettiğini veya sakat kaldığını belirten Genç, “Bizim sevincimiz ve mutluluğumuz başkalarının kabusu, yası olmasın” dedi. terimini kullandı.

Kutlamaların her fırsatta silahlarla ve sevinçle yapıldığını kaydeden genç, şöyle devam etti:

“9 yaşındaki Kerem Can Özdemir bebeğimiz maalesef halen yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Temennimiz bir an önce sağlığına kavuşması. Tabii ki ne dersek diyelim kelimeler yetmez ateşin düştüğü yeri yakıyoruz maalesef ders alamıyoruz.Yine ateşli silahlarla bayramlaşıyoruz neşeleniyoruz yazıklar olsun bu canlara günah değil mi?”

İnsanların bu gibi durumlarda empati kurması gerektiğini vurgulayan Genç, şunları söyledi:

“Kendi çocuğumuz ya da bir yakınımız yorgun bir kurşuna kurban gitse nasıl hissederdik? Biraz empati yapalım. Mutlu olacaksak, bayram yapacaksak erkek olarak sevinelim, millet olarak sevinelim.” insan. Zulme ne gerek var? Kurşun atmak suçtur. Hem vatandaşlarımızı rahatsız ediyoruz hem de insanların hayatını bozuyoruz. “Güvenliğimizi riske atıyoruz. Bu şekilde mutluluğumuza, sevincimize gölge düşürmeyelim. Kaybedilen bir canın yerini hiçbir şey dolduramaz, bu acı telafi edilemez. Vatandaşlarımızdan bir kez daha rica ediyoruz. Hiçbir koşulda silahla kutlama yapmayalım.”

Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesi’nde 10 Haziran’da arkadaşlarıyla oturdukları sitenin bahçesindeki oyun parkında oynayan 9 yaşındaki Kerem Can Özdemir, yere yığıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine kaldırılan Özdemir’in baş bölgesinde yorgun mermi olduğu, hayati tehlikesi bulunan çocuk ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındı. bakım hizmeti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu