Haber

Konya’dan Hatay’a un sevkiyatı

KONYA (İGFA) –Hatay’da meydana gelen yıkıcı depremin ilk gününden bu yana bölgedeki arama kurtarma, içme suyu temini, portatif mutfak, portatif ekmek fırını ve yardımların ahengi başta olmak üzere her türlü ihtiyaçla yakından ilgilenen Konya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 50 kişi gönderiyor. Hatay’a tırlarca un.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk anından bu yana geçen süreçte devlet-millet dayanışmasının en güzel örneklerinden birini sergilediklerini belirterek, “Konya olarak önemli bir hale geldik. bu dayanışmanın bir parçası. İlk andan itibaren afetten etkilenen vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Konyalı hemşerilerimizin de bu süreçte çok önemli katkıları oluyor. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi Hatay’ın yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bölgede gıda tedariğinin çok değerli bir ihtiyaç olduğunu ve bunu karşılamak için ilk andan itibaren yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Lider Altay, “Şu anda Hatay’da 16 portatif mutfağımız sıcak yemek, 4 ekmek fırınımız ise sıcak ekmek veriyor. . Bölgedeki ekmek tedariğinin aksamaması için şimdi de kapsamlı bir un sevkiyatına başladık. Deprem bölgesine toplam 50 tır un göndermeye başladık. Bu kapsamda 3 tır Hatay’a ulaştı. Kalan tırlar da birkaç gün içinde Hatay’daki kardeşlerimizin kullanımı için bölgeye un ulaştıracak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah depremin yarattığı maddi ve manevi tahribatı hep birlikte aşacağız” dedi.

Konya’dan sallanan bölgeye yapılacak un takviyesinin 43 tırı Konya Büyükşehir Belediyesi, 5 tırı Konya Ticaret Borsası, 2 tırı ise hayırseverler tarafından karşılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu