Yaşam

İsmail Saymaz’dan CHP’nin milletvekili aday listelerine tepkisi: Kendi çocuklarını yok saydılar

ensonhaber.com

Adım adım yaklaşan seçimler Türkiye’nin gündeminde…

Cumhurbaşkanlığı adaylarının ardından partilerin milletvekili listeleri ile kampanyalar başladı.

Millet İttifakı’nda Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerine alınması kararlaştırıldı.

İsmail Saymaz: CHP seçmeni hangi motivasyonla oy kullansın?

CHP’ye yakınlığıyla tanınan gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV’de canlı yayında CHP’nin milletvekili aday listesiyle ilgili çarpıcı sözler kullandı.

6’lı masa ortaklarının CHP listelerinden onlarca milletvekili adayına verilmesine tepki gösteren Saymaz, partililerin bu listelere oy vermeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

Saydığım kadarıyla DEVA Partisi’ne 12-13, Saadet ve Gelecek Partisi’ne 9-10, Demokrat Parti’ye 10 ve YETLERLİ Parti’ye 5 yerden seçilecek toplam 40 milletvekili verdiniz. bazı illerde seçim yapılabilir. Bu adil değil. Kaç milletvekili seçilecek ve 40 milletvekili verdiniz? Kardeşim CHP’liler kendilerinin görmediği listelere hangi motivasyonla oy versinler? Üstelik bu partileri en seçkin illerden verdiler. Neye verdin? DEVA Partisi bu ittifaka katılmasaydı kaç milletvekili olacaktı? Gelecek Partisi bu ittifaka katılmasaydı kaç milletvekili olacaktı? Bana göre 9 milletvekili olamaz. DEVA Partisi bunu asla çıkaramadı. Ve sonuç olarak 40 yıldır parti içinde ter döken CHP’liler tepki gösteriyor.

Gözden kaçırma CHP aday listesinde Sadullah Ergin krizi Haberin Detayları
CHP’li Sezgin Tanrıkulu’dan ‘PKK ile müzakere’ açıklaması Haberin Detayları

guzelyurthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu