Haber

Enkazdan kurtardığı depremzedeyi pancar çorbası içmeye davet etti

ADIYAMAN’da arama kurtarma çalışmalarına ekip arkadaşlarıyla birlikte katılan madenci Murat Biçer, Ali Koç’u (62) görüntülü görüşmeye ve borsch çorbası içmeye davet etti.

Adıyaman’ın Karapınar ilçesinde, Ali Koç’u depremin ikinci gününde madenciler enkazdan kurtardı. Kurtarma çalışmaları sırasında madenciler Koç’a seslenerek, “Zonguldak’tan geliyoruz. Zonguldak’ın mandırası güzeldir. Sana mangal yediririm merak etme.” Çalışmaların ardından Zonguldak’a dönen maden işçisi Murat Biçer, Ali Koç’un damadından aldığı mesajla duygusal anlar yaşadığını söyledi. Mesajda, “İyi geceler kalbimin kahramanı. Ailenize huzur içinde kavuşmanızı dilerim. Size ve ailenize bir ömür boyu mutluluklar dilerim” denildi.

Biçer, hastanede tedavi gören Ali Koç ile cep telefonundan görüntülü görüştü. Biçer, Koç’u borsch içmeye davet ederek, “Başımızda yeriniz var, misafirimiz olursunuz. Dualarınız bizleri ayakta tutar inşallah. Geçmiş olsun” dedi. Tanrı seni korusun. Öyle bir destek oldun ki kimsenin yapamadığını yaptın. Tüm dostlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Çabanız her şeyin üzerindedir. Çalışmalarınız takdire şayan” dedi.

Hayat kurtarmaktan mutluluk duyduğunu belirten Murat Biçer, “Ali Amca’yı kurtarırken Erhan arkadaşımıza mangal yiyeceğimizi söylemesini söyledim. Ali Amca’ya moral olsun diye böyle söyledi. Ali oradan.İyi ki hayat kurtardık.Alamadığımız canlar oldu.Keşke böyle bir şey yaşamasaydık ama yaşadık ve hayat kurtardık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu